Tyrimas: beveik trečdalis LGBTQ+ jaunuolių bandė žudytis (N18)

Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Nepaisant pažangos kovojant už LGBTQ lygybę, naujame tyrime teigiama, kad šios kartos jauni gėjai bandė nusižudyti dažniau, nei ankstesnėse kartose.

Williams instituto tyrėjai atskleidė, kad 30 proc. 18–25 metų amžiaus lesbiečių, gėjų ir biseksualų apklausoje nurodė, kad bent apie vieną kartą bandė nusižudyti. Tarp 31-41 amžiaus respondentų tokių buvo 24 proc., 21 proc - 52–59 metų amžiaus grupėje.

„Mes tikėjomės, kad jaunajai kartai bus geriau“, - sakė pagrindinis tyrimo autorius Ilan H. Meyer, žymus vyresnysis instituto viešosios politikos mokslininkas. - „Tačiau tuo pat metu mes žinojome, kad kitų tyrimų duomenys parodė, kad LGB jaunimui sekasi daug blogiau nei heteroseksualiam jaunimui“.

I. H. Meyer ir jo kolegos apklausė 1 518 respondentų - lesbiečių, gėjų ir biseksualų (translyčiai žmonės buvo įtraukti į atskirą tyrimą). Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: „Pasididžiavimo“ kartą, tie, kurie gimė nuo 1956 iki 1963 m., „Matomumo“ karta, gimusieji nuo 1974 iki 1981 m. ir „Lygybės“ karta, gimusi 1990–1997 m.

Tyrėjai nustatė, kad „Lygybės“ kartos nariai jautė beveik dvigubai daugiau nerimo ir depresijos simptomų nei „Pasididžiavimo“ karta. Pasak I. H. Meyerio tokiems rezultatams turėjo įtakos daugybė veiksnių, įskaitant tai, kad žmonės viešai atsiskleidžia esantys LBGTQ+ atstovai daug jaunesniame amžiuje nei bet kada.

„Tai, žinoma, gali būti teigiamas reiškinys“, - sakė jis. - „Tačiau tai taip pat gali iššaukti priekabiavimą. Jūs galite būti nepasirengęs pasekmėms“.

„Lygybės“ kartos nariai pranešė, kad šeimos nariui atsiskleidė kai jiems vidutiniškai buvo 16 metų, palyginti su 22 metais „Matomumo“ ir 26 metais „pasididžiavimo“ kartose.

Socialinės žiniasklaidos ir interneto atsiradimas taip pat labai paveikė „Lygybės“ kartą. Mokslininkai pažymi, kad naudojantis programėlėmis ir socialiniais tinklais žmonės yra linkę atviriau reikšti pyktį, neapykantą, nei susitikus akis į akį. O būtent „Lygybės“ kartos atstovai dažniau bendrauja interneto pagalba.

Jei susidūrėte su sunkumais, skambinkite nemokama emocinės pagalbos linija numeriu 1809

Daugiau NBCnews. [2021-05-02 09:00]
Daugiau naujienų