Čekija žingsnis po žingsnio juda dėl tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo

Teisės akto svarstymas užtruko trejus metus ir suskaldė parlamento frakcijas, kai įstatymų leidėjai nesekė partijų politine linija ir balsavo priešingai, nei jų kolegos.

Čekijoje tos pačios lyties poros gali sudaryti registruotą partnerystę nuo 2006 m. Šių teisės aktų kritikai teigė, kad nors buvo pašalintos kai kurias kliūtis, tačiau tos pačios lyties poroms nebuvo nesudaromos vienodos sąlygos lyginant su heteroseksualiomis poromis, ypač teisiniais klausimais, tokiais kaip vaikų įvaikinimas ar nuosavybės teisės.

Naujuoju įstatymo projektu, kuris buvo patvirtintas per pirmąjį svarstymą ir prieš galutinį balsavimą dar bus svarstomas komitetuose, iš dalies keičiamas Civilinis kodeksas, sakant, kad santuoka yra „dviejų asmenų“, o ne „vyro ir moters“ sąjunga.

Toje pačioje sesijoje buvo gautas ir priešingas pasiūlymas. Buvo siekiama pakeisti šalies Konstitucija ir nurodyti, kad vyro ir moters santuoką saugo įstatymai.

Kadangi dėl abiejų pasiūlymų dar turėtų balsuoti Senatas, bei juos pasirašyti prezidentas, lieka neaišku, ar pavyks surengti galutinį balsavimą iki spalio 8-9 d. vyksiančių rinkimų.

Daugiau Reuters. [2021-05-02 12:51]
Daugiau naujienų