Mūšyje dėl LSDP pirmininko posto: gėjai palyginti su bitininkais

J. Olekas paklaustas apie požiūrį į Stambulo konvenciją, jis tikino manantis, kad ji turi būti priimta ir ratifikuota. „Bet ji šiandien taip užaštrinta, kad reikia padaryti atokvėpį“, – teigė J. Olekas.

Pasak jo, apie tai reikėtų diskutuoti pirmiausia su partijos skyriais, įtikinti pirmiausia, politiko žodžiais, „savus abejojančius“, o po to įtraukti ir platesnį ratą visuomenės.

„Pasižiūrėkite, kokia graži galimybė homoseksualiems žmonėms praeiti parade. Jie nori demonstruotis. Mes bitininkai kasmet einame bitininkų paradą, žemdirbiai kažką kitą daro. Yra šeimų diena. Kodėl šeimos negali praeiti su vaikučiais jeigu jie nori praeiti. <...> Susėskime visi, heteroseksualai, homoseksualai, pasišnekėkime. Aš pažadu būdamas partijos pirmininku padaryti pirmiausia partijos viduje mūsų tokį pasišnekėjimą“, – kalbėjo J. Olekas.

V. Blinkevičiūtė teigė, kad visuomenėje vis daugėja smurto, tad ji visada rėmė ir rems visus teisės aktus, kurie gali sumažinti smurtą.

„Pritariu, kad mes per mažai šnekame. Vieni iš mūsų gal daugiau pasiskaito, įsigilina, kitiems gal reikia dešimt ar šimtą kartų tą patį pakartoti. Todėl lyderis ar lyderė privalo būti tas, kuris įrodytų savo darbu, savo gyvenimu, savo veikla, kad mušti silpnesnio nevalia ir mes Lietuvoje turime dėti visas pastangas, kad to smurto mūsų tarpe būtų mažiau“, – kalbėjo ji.

Politikė apgailestavo, kad Stambulo konvencija paversta dalyku, kuris kiršina visuomene. „Kažkas tampo tas virvutes ir žino tą sritį, kuri yra labai jautri“, – teigė V. Blinkevičiūtė. Pasak jos, meilės ir šeimos apibrėžti neįmanoma. „Santuoka apibrėžta Konstitucijoje, aš tą suprantu. Bet čia netelpa į jokius rėmus ar apibrėžimus“, – kalbėjo europarlamentarė.

Daugiau TV3. [2021-05-03 15:35]
Daugiau naujienų