Tyrimas: rekordiniai skaičiai homoseksualių ir biseksualių paauglių atsiskleidžia savo tėvams

Tai ryškus pokytis lyginant su kitomis kartomis. Pavyzdžiui, 1990-aisiais 40 procentų berniukų prisipažino savo motinoms, ir mažiau nei 30 procentų - tėvams.

Tyrimo metu apklausta beveik 1 200 paauglių gėjų berniukų, kurie yra gimę nuo 1998 iki 2018 m. Jie priskiriami Z kartai.

Nors išvados tyrėjus nudžiugino, pagrindinis tyrimo autorius, daktaras David A. Moskowitz, pažymi, kad nemažai kliūčių dar teks įveikti.

„Šis tyrimas džiugina tuo, jog atskleidžia, kad daugeliui paauglių, įskaitant ir jaunesni nei 18 metų, jaučiasi patogiai dėl savo seksualumu“, - teigė Šiaurės vakarų universiteto Seksualinių ir lyčių mažumų sveikatos ir gerovės instituto medicinos socialinių mokslų daktaras A. Moskowitz. - „Tuo pačiu metu turime būti atsargūs, nes tyrimo metu surinkti duomenys taip pat paodo, kad susiduriama su tomis pačiomis kliūtimis ir diskriminacija, su kuria susidūrė ir ankstesnės kartos. Nemažai reikia nuveikti“.

Apklausa atskleidė, kad respondentų pasitikėjimo lygis buvo susijęs su rase, identitetu ir religija. Europidai buvo labiau linkę prisipažinti savo tėvams nei juodaodžiai. Tokie pat rezultatai gauti palyginus gėjų ir biseksualų norą atvirauti. Nenuostabu, kad apie save mažiau kalbėti buvo linkę religingi jaunuoliai.

„Tai leidžia suprasti veiksnius, skatinančius paauglius dalytis tokio tipo informacija su artimiausiais žmonėmis“, - sakė A. Moskowitzas.

Daugiau Advocate. [2021-05-04 09:00]
Daugiau naujienų