„Vėliavų karas“ Vilniaus perėjoje tęsiasi: ant trispalvės – vėl vaivorykštė

„Pastebime, kad vis uždažinėja trispalve ir neduoda niekam kitam piešti, tai gan liūdna, nes mes norime, kad visi galėtų piešti, kad visi Lietuvoje išsitektų ir tilptų“, – priežastis, kodėl požeminės perėjos siena sostinėje vėl dažoma vaivorykštės spalvomis, 15min sakė menotyrininkė Karolina Rimkutė.

Pirmą kartą K.Rimkutė su draugu šią sieną Vilniuje vaivorykštės spalvomis išmargino kovo 11-ąją. Kaip ji pasakojo anksčiau, 55 metrų vaivorykštę sumanyta sutapyti ant sienų norinti palaikyti LGBT+ bendruomenės narius. Tačiau šį meno kūrinį praeiviai galėjo stebėti vos savaitę, paskui ji buvo uždažyta Lietuvos vėliavos spalvomis.

K.Rimkutė kartu su draugais trečiadienį sumanė ant sienos sugrąžinti dalį spalvų. Ji 15min pasakojo, kad visa siena perdažyta nebus, vaivorykštės spalvos bus įkomponuotos į bendrą piešinį. Be spalvų, taip pat užrašomi žodžiai „Tyla = mirtis“. Pasak K.Rimkutės, taip siunčiamas raginimas „nebijoti kalbėtis, sakyti, nebijoti būti tildomiems, nesileisti būti užtildytiems.“

Daugiau 15min. [2021-06-10 19:31]
Daugiau naujienų