Morta Vidūnaitė. Homofobija ir politinės lyderystės trūkumas Lietuvoje

Homofobijai įveikti Lietuvoje vis dar trūksta stiprios politinės lyderystės. LGTBQ+ žmonės yra nuolat stigmatizuojami, o dauguma politikų, net ir laikančių save progresyviais, dažnai tiesiog stebi ir tyli. Įsivaizduokite, kaip žymiai greičiau iš Lietuvos dingtų homofobija, jei ne puse lūpų ir ne retkarčiais, o atvirai ir drąsiai apie lygias teises LGTBQ+ žmonėms kalbėtų socialdemokratai, konservatoriai, liberalai. Žinoma, dar geriau, kad jie ir balsuotų už tas teises.

Partijų lyderių lyderystė čia ypač svarbi. Prezidentas taip pat galėtų suvaidinti labai reikšmingą vaidmenį, užtikrinant lygias LGTBQ+ žmonių teises mūsų šalyje ir skatinant Lietuvos visuomenę būti tolerantiškesnę. Žmonėms daro įspūdį drąsūs ir sąžiningi politikai, nes jie gali įtikinti piliečius, turinčius kitokias nuostatas, jas pakeisti. Vis dėlto, sunku tikėtis, kad Gitanas Nausėda nuspręs elgtis toliaregiškai žmogaus teisių klausimais. Tai patvirtino ir naujausias prezidento metinis pranešimas, kuriame jis vėl manipuliuoja Konstitucijos 38 straipsniu, visiškai ignoruodamas Konstitucinio Teismo šeimos sampratos išaiškinimą, pripažįstantį šeimų įvairovę.

Vienalytės santuokos buvo įteisintos katalikiškose ir istoriškai konservatyviose valstybėse: Ispanijoje – 2005, Airijoje – 2015, Maltoje – 2017 metais. Tam reikėjo stiprių politinių lyderių, ir tai tiesiog tapo laisvos, civilizuotos valstybės, visuomenės norma. Dėl to LGTBQ+ žmonių lygių teisių įtvirtinimas Lietuvoje būtų kaip antroji Kovo 11-oji. Niekam nereikia priminimo ar užuominos apie autoritarinę valstybę, kai iš žmonių tikimasi, kad jie slapstytųsi dėl savo tapatybės – dėl to, kas jie yra.

Daugiau LRT. [2021-06-11 15:30]
Daugiau naujienų