„Global Lithuanian Leaders“ kviečia prezidentą spręsti žmogaus teisių problemas

„Kviečiame Jo Ekscelenciją imtis aktyvaus telkiančio vaidmens ir inicijuoti Nacionalinį susitarimą žmogaus teisių klausimais, įtraukiant politines partijas, valstybines institucijas, savivaldybes, visuomenines organizacijas ir visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, ir kartu nueiti kelią nuo skirtingų nuomonių iki vieningos vizijos. Mes taip pat esame pasiruošę skirti savo jėgas ir žinias bei sutelkti geriausias pasaulio patirtis sukaupusius tarptautinius Lietuvos profesionalus“, — rašoma dokumente.

Lyderiai atkreipia G. Nausėdos dėmesį, jog Lietuvos indeksas yra žemesnis už ES vidurkį net penkiose iš šešių indekso sričių:

„2020 m. migrantų integracijos politikos indekse Lietuva įvertinta tik 37 balais iš 100, tai reiškia, kad esama integracijos politika sukuria daugiau kliūčių nei galimybių integracijai. Lietuvos įvertinimas yra gerokai mažesnis, nei vidutinis indekso šalių balas, šiuo metu lygus 50 iš 100. Nepaisant to, jog per pastaruosius 5 m. Lietuva padarė pažangą migrantų integracijos klausimu, Lietuvos integracijos politika išlieka silpnesnė, nei vidutinės šalies.

Tarptautinės organizacijos „ILGA-Europe“ kasmetinėje LGBTQ+ žmogaus teisių apžvalgoje Lietuva užima 34-ą poziciją iš 49. Apžvalgoje neigiamai vertinamas Lietuvos institucijų delsimas priimti reikalingus teisės aktus, apsaugančius LGBTQ+ bendruomenę. Žemiausiu balu Lietuvoje įvertinta teisinės tos pačios lyties šeimų apsauga — 0% iš 100 procentų.

Pagal ES Pagrindinių teisių agentūros atliktą tyrimą, 55% Lietuvos LGBTQ+ bendruomenės narių patiria nuolatinę diskriminaciją tiek viešoje erdvėje, tiek darbo aplinkoje, šis Lietuvos skaičius — didžiausias visoje ES".

Daugiau Verslo žinios. [2021-07-21 12:25]
Daugiau naujienų