Liūdna mokslininkų žinia vyrams: su amžiumi penis trumpėja, bet tam įmanoma užbėgti už akių

Pavyzdžiui, ausys nepaliauja augusios, todėl sulaukus solidaus amžiaus jos būna kiek didesnės negu jaunystėje. O štai su peniu ir sėklidėmis nutinka priešingai: šie organai linkę ne didėti, o mažėti, rašoma portale iflscience.com.

„Jei trisdešimtmetį perkopusio vyro penis įvykus erekcijai yra kokių 15 centimetrų ilgio, kai vyras įkopia į 7-ą arba 8-ą dešimtį, jo penis gali būti sutrumpėjęs iki 13 centimetrų“, – nurodė 2018-aisiai portalo „Vice“ kalbintas urologas Irwinas Goldsteinas.

Kaupiantis metų bagažui sulėtėja ir hormono testosterono gamyba, o šitai taip pat turi poveikį sėklidžių ir penio dydžiui bei funkcijai. Senyvame amžiuje neretai pasireiškiantys negalavimai, tokie kaip arterosklerozė (būdingas kraujagyslių užsikimšimas), gali trikdyti kraujo patekimą į penį, todėl šis automatiškai atrodo mažesnis.

„Su metais varpa traukiasi, lygiai kaip glemba veidas arba kaklas, – sako E. Zimmermanas. – Vadinasi, sumažės organo apimtis, be to, sumažės ir ilgis, jeigu retai jį naudosite. Tai iš tiesų yra „naudok arba prarask“ tipo pasirinkimas.“

Daugiau Delfi. [2021-07-22 08:25]
Daugiau naujienų