Bolivude – pirmoji intymių scenų koordinatorė: siekia saugumo standartų kine

Aastha Khanna „Deutsche Welle“ pasakoja, kad jos tikslas yra sukurti saugią erdvę aktoriams suplanuodama sekso scenas. Ji renka intymių klausimų žinovų komandą ir ruošia gaires Bolivudo filmų prodiuseriams. Ją samdo padėti su scenomis, kuriose vaizduojamas nuogas kūnas, seksualinis intymumas bei seksualinė prievarta.

„Kultūriškai nėra priimta kalbėti apie intymumą. Tai laikoma skandalingu ir provokuojančiu dalyku. Taigi, kadangi tai tabu ir šiąpus ekrano, yra be galo svarbu nuolatos palaikyti diskusiją apie tai", - pasakojo A.Khanna. - „Mano darbas yra kalbėtis su aktoriais apie sutikimą ir ribas, įsigilinti į sceną ir suplanuoti ją pagal režisieriaus įsivaizdavimą. Taip pat turiu užtikrinti, kad sukūrus filmą nebūtų daromi pakeitimai“.

View this post on Instagram

A post shared by Aastha Khanna (@aastupaastu)Prieš du metus HBO tinklas įvedė taisyklę, kad kiekvieną kartą, kai yra filmuojama intymi scena, turi būti kviečiamas intymių scenų koordinatorius. Netrukus ir kitos didelės kompanijos, kaip „Netflix“ ir „Amazon Prime“ pasekė šiuo pavyzdžiu. Indijoje apie intymumo koordinatoriaus poreikį pradėta garsiau kalbėti po kelių incidentų.

„Buvo ne vienas liūdnai nuskambėjęs incidentas, kai aktorius jau pasibaigus scenos filmavimui, toliau bučiavo ir nederamai čiupinėjo aktorę, net po to, kai režisierius kelis kartus sušuko, kad baigta“, – prisimena Indijos pramogų žurnalistas Rohitas Khilnanis.

Daugiau Lrytas. [2021-07-26 12:35]
Daugiau naujienų