„Amnesty International“ po kratų Baltarusijos žmogaus teisių biuruose: pasaulis turi reaguoti

„Per pastaruosius 12 mėnesių Aliaksandro Lukašenkos režimas aktyviai puolė žmogaus teisių gynėjus. Mes jau seniai kviečiame tarptautinę bendruomenę reaguoti į įtarimus dėl kankinimų, policijos smurto prieš taikius protestuotojus ir paplitusias represijas, kurios pažeidė visas įmanomas Baltarusijos visuomenės grupes. Šiandieninis didžiulis išpuolis prieš gyvybiškai svarbias pilietinės visuomenės organizacijas rodo, kad buvo padaryta per mažai, kad ši krizė būtų įveikta“, – rašoma trečiadienio „Amnesty International“ pranešime.

„Amnesty International“ direktorė Rytų Europai ir Centrinei Azijai Marie Struthers, pakartojo organizacijos žinią tarptautinei bendruomenei: „Atėjo laikas veikti – saugoti laisvę ir teisingumą!“.

Maža to, tinklaraštininko Siarhejaus Cichanouskio socialinio tinklo „Telegram“ kanalas „Strana dlia žizni“ („Šalis gyvenimui“) buvo įtrauktas į „ekstremistinės medžiagos“ sąrašus, skelbiamus Baltarusijos informacijos ministerijos interneto svetainėje. Apie tai praneša LRT.

Dokumente pažymima, kad atitinkamą sprendimą Minsko Centrinio rajono teismas priėmė liepos 12 dieną, jis „nedelsiant pradėtas vykdyti pagal Baltarusijos Respublikos civilinio proceso kodekso 314 straipsnį“, Minsko režimui tęsiant spaudimą autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos oponentams ir nepriklausomiems žurnalistams.

Daugiau LRT. [2021-07-27 15:31]
Daugiau naujienų