Nė nežinodamos kartojate intymios higienos klaidas – taip atsiranda grybelis

– Tai kaip yra su ta pienlige – liga ar normali būklė?

– Dar ir kokia liga. Tai viena dažniausių makšties infekcijų, makšties grybelis arba dar kitaip pienligė. Mes, gydytojai sakome, kad tai kandidozė. Makšties uždegimų gali būti įvairių, bet grybelis yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių moteris kreipiasi pas mane.

– Ar reikalingas koks nors tyrimas, ar užtenka nuotolinės apklausos bei bandomojo tyrimo?

– Aš patarčiau atvykti. Tyrimai labai paprasti, tiesiog mikroskopinis tepinėlis. Tai užtrunka 5 minutes. Kai moteris užsiima savigyda, paskiriami vaistai be tyrimų, formuojasi atsparios vaistams bakterijos, pasikartojantys uždegimai. Tada padėti sunku. Pasikartojančiu uždegimu vadiname tą uždegimą, kuris per metus kartojasi 3 ar daugiau kartų. Jei makšties grybelį diagnozuojame kartą ar du per metus, tai yra naujas uždegimas, jei dažniau, tai yra pasikartojantis. Dabar vis dažniau susiduriame su pasikartojančiais uždegimais, nes formuojasi atsparios bakterijos. Iki šiol dažniausiai būdavo aptinkamas lengvai pasiduodantis gydymui grybelio tipas. Tačiau dabar, kai moterys užsiima savigyda arba nesigydo, susiformuoja atsparios vaistams bakterijos. Dabar išplitęs grybelio tipas, kuris sunkiai pasiduoda gydymui. Tad tikrai geriau atvykti.

– Tai tamponai, įklotai ir puošnios kelnaitės su juostele yra blogis?

– Jei moteris neserga makšties uždegimais, gali nešioti seksualias gražias kelnaites. Bet kai moteris kreipiasi dėl pasikartojančių makšties uždegimų, tikrai reikia panaikinti sintetinį trikotažą ir aptemtus džinsus, nes jie trukdo normalią oro cirkuliaciją. Kalbant apie tamponus, labai rekomenduojama menstruacinės taurelės, jos daug sveikiau.

Daugiau Delfi. [2021-07-27 22:01]
Daugiau naujienų