Privalomas skiepijimas teisininko akimis: nesikerta nei su žmogaus teisėmis, nei su Konstitucija

„Prievarta skiepyti žmones, priverčiant fiziškai – tokių siūlymų nėra ir turbūt nebus. Tai tikrai nebūtų suderinama nei su Konstitucija, nei su žmogaus teisėmis“, – sakė teisininkas.

Vis dėlto tam tikri apribojimai nesiskiepijantiems Lietuvoje galėtų būti įvesti. Tai – gana įprasta praktika. Pavyzdžiui, J. Baltrimas vakciną lygino su leidimu pilnavertiškai užsiimti kokia nors veikla: „Ar Lietuvoje teisininko diplomas yra privalomas? Ne, bet jeigu nori būti teisėju, tada privalomas. Ar privalomas Lietuvoje vairuotojo pažymėjimas? Ne, bet jei nori vairuoti, tada jo reikia.“

Baudžiamajame kodekse (BK) netgi numatyta atsakomybė už kito asmens užkrėtimą pavojinga liga. Pagal BK 277 straipsnį, asmeniui, įspėtam dėl būtinų saugos priemonių ir vis tiek sukėlusiam pavojų kitam užsikrėsti pavojinga liga, gresia bauda, areštas arba laisvės apribojimas ar net atėmimas iki 1 metų.

„Įstatymų leidėjas gali numatyti atsakomybę už veiksmus, kurie daro žalą asmens, visuomenės, valstybės interesams arba dėl tų veiksmų kyla grėsmė, kad tokia žala bus padaryta“, – vardijo J. Baltrimas.

Jeigu nenorima vakcinuotis be svarios priežasties – tai gali kelti žalą visuomenės, valstybės interesams. Tuomet vengimas skiepytis gali būti pripažintas kaip neteisėtas veiksmas, pridūrė VU Teisės fakulteto mokslininkas.

Daugiau TV3. [2021-07-28 19:36]
Daugiau naujienų