Arkadijus Vinokuras. Kovoti su nelegalia imigracija ir nepažeisti žmogaus teisių

Plačiajai visuomenei šiandien būtina padėti susigaudyti dešiniųjų vyriausybės nelegalios migracijos užkardymo politikoje. Tad reikalinga išskirti griežto atsako A. Lukašenkos šantažui politiką ir elgesio su nelegaliai kirtusių sieną migrantų politiką. Kalbant apie pastaruosius, dešiniųjų radikalų taip keikiamas humanizmas turi būti apgintas. Tik, žinoma, ne prezidento G. Nausėdos spekuliacijų žmogaus teisėmis būdu. Mat vieną dieną jis pasisako prieš Partnerystės įstatymą visiems suinteresuotiems ir viešai remia nupušusius fašistėlius, kuriems žmogaus teisės tas pat, kas raudona skraistė jaučiui. O jau kitą dieną jis ruošiasi vetuoti Seimo veik vieningai priimtą įstatymą, palengvinantį kovą su nelegalia migracija.

Pasakykite, ar du tūkstančiai migrantų yra daug, ar mažai? Ar keli tūkstančiai migrantų kelia grėsmę Lietuvai? Ne, nekelia. Ypač, kai dar nei vienas migrantas neįvykdė nei vieno nusikaltimo, o jeigu ir padarys – nuo ko niekas nėra apsaugotas – ar galima visus in corpore vadinti potencialiais nusikaltėliais vien tik todėl, kad jie perėjo sieną nelegaliai?

Karas, kuriame šaudmuo ir patrankų mėsa yra žmogus, jau nebesvarbu to žmogaus kilmė ar religija. Mažiausiai, ko reikia sprendžiant diktatoriaus A. Lukašenkos sukeltos atakos prieš Lietuvą pasekmes, tai pasiduoti jo neapykantai žmogaus teisėms. Dar tą neapykantą tiražuojant kai kurių politikų, visuomenės veikėjų, žiniasklaidos lūpomis. Tik tokiu atveju nekils konflikto tarp žmogaus teisių principų ir būtinų priemonių nelegalios migracijos užkardymui.

Daugiau Delfi. [2021-07-29 12:25]
Daugiau naujienų