Tarp LGBT eisenos palaikytojų – ir olimpinė čempionė R. Meilutytė

Aikštėn iškilo kitas mistinis renginys

Teisme paaiškėjo, kad tą pačią dieną vyks vaikų renginys su šešiais tūkstančiais dalyvių. Apie jį pateikti duomenys – labai migloti. Eisenos rengėjų atstovas Aivaras Žilvinskas klausė, kodėl iš pradžių apie šį renginį net neužsiminta. Jis stebėjosi, kad LGBT renginiui su 2 tūkst. žmonių Laisvės alėja netinka, nes remontuojama, o 6 tūkst. žmonių pritrauksiantis vaikų renginys jau įsileidžiamas, jam remontas – ne kliūtis.

Beje, prašymas dėl eisenos pateiktas gegužės 6 d., dėl vaikų renginio – gegužės 20 d. Pastarasis, kaip nurodė savivaldybės atstovė teisme, tą pačią dieną buvo apsvarstytas ir patvirtintas.

Vaikų renginys vyks rugsėjo 4-5 d. Teisėjų kolegijos pirmininkė Janina Vitunskienė pasidomėjo, koks tai renginys. Savivaldybės atstovė Eitvydė Nacevičiūtė atsakė, kad konkrečios programos dar nėra. Galėjo įvardyti tik tiek, kad bus veiksmas ant scenų, vyks edukacinės veiklos. Organizatoriai – Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai. Programa neva paaiškės iki renginio likus dešimčiai dienų.

Policijos atstovai: saugumo negalėsime užtikrinti

Kauno policijos atstovė sakė įžvelgianti pagrįstas rizikas, grėsmes, dėl kurių galimai negalės užtikrinti savo funkcijų atlikimo. Jai pritarė ir posėdyje dalyvavęs kolega, minėjęs, kad dalyvių kolona išsitęs apie 1 km ilgyje, o siauriausia Laisvės al. dalis – vos trys metrai. Jis klausė, o kas, jeigu Laisvės al. kiltų gaisras, panika. Minėjo, kad būtina įvertinti ir atsižvelgti, kaip greitai būtų galima evakuoti žmones. Tą apsunkintų tai, kad Laisvės al. yra apribota pastatais.

Kalbėdamas apie tai, kad pernai Laisvės al. minint Baltijos kelio jubiliejų išsirikiavo apie 5 tūkst. žmonių, jis teigė, kad kiekvienas renginys yra savitas. „Siūlymo, kaip eisenos dalyviai galėtų saugiai išsidėstyti, nėra“, – tikino pareigūnas, atsakydamas į eisenos rengėjų klausimą, kiek žmonių būtų saugu.

Daugiau Diena.lt. [2021-07-30 15:32]
Daugiau naujienų