Teismas įpareigojo Kauno savivaldybę suderinti maršrutą LGBTQ+ eitynėms Laisvės alėjoje

Teisėjų kolegijos teigimu, eitynės turėtų vykti Laisvės alėjoje rugsėjo 4 d., nuo 12 iki 15 val. Eitynių dalyviai judėtų trečiuoju pasiūlytu maršrutu: dalyvių kolona susirinktų Nepriklausomybės aikštėje, prie Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro) ir eitų centrine Kauno gatve iki pat sankryžos su E. Ožeškienės gatve – adresu Laisvės al. 99. Tuomet dalyviai apsisuktų ir grįžtų atgal į Nepriklausomybės aikštę prie Soboro ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė esminį teisinį reglamentavimą: Konstitucijos 30-ajame straipsnyje įtvirtinta, kad negalima drausti piliečiams rinktis į taikius susirinkimus. Policija, teisėjų kolegijos teigimu, tokiuose renginiuose privalo užtrinti viešąją tvarką ir saugumą.

„Del eitynių Laisvės alėjoje, teisėjų kolegijos nuomone, nebuvo išdėstytos objektyvios priežastys ir nepateikti pagrindžiantys įrodymai, kad eitynių metu bus pažeista viešoji tvarka ar, kad policija neužtikrins visuomenės saugumo. Tai įpareigoja įstatymas. Įprasti nepatogumai, pagal suformuotą teismų praktiką, turi būti toleruojami, siekiant užtikrinti asmenų teisę į taikių susirinkimų laisvę“, – skelbė Janina Vitunskienė, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėja.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu.

Daugiau LRT. [2021-07-30 19:30]
Daugiau naujienų