„Viasna“ ragina mobilizuotis siekiant išlaisvinti žmogaus teisių gynėjus Baltarusijoje

Tarp sulaikytųjų – organizacijos savanorių tinklo lyderė Marfa Rabkova, įkalinta jau beveik lygiai metus, „Viasna“ viceprezidentas Valentinas Stefanovičius, organizacijos padalinio Gomelyje vadovas Leanidas Sudalenka, buvęs Tarptautinės žmogaus teisių federacijos viceprezidentas Alesius Beliackis ir kiti.

„Viasna“ ekspertas Pavelas Sapelka tvirtino, kad jie kaltinami padėję organizuoti protestus, „rengę žmones masiniams neramumams“, taip pat dėl „socialinio prešiškumo“ viešai kritikuojant valdžios sprendimus, ir pan. A.Beliackis, V.Stefanovičius ir Vladimiras Lakpovičius dar kaltinami grupinių veiksmų, siekiant pažeisti viešąją tvarką, organizavimu ir mokestinių pažeidimų.

„Skelbiame plačią kampaniją siekdami šio tikslo, siekdami išlaisvinti „Vesna“ narius, ji suplanuota rugsėjo 17-ąją. Kodėl ši data? Todėl, kad būtent šią dieną, lygiai prieš metus, buvo suimta Marfa Rabkova, „Viasna“ savanorių tarnybos koordinatorė. Ji, deja, iki šiol yra suimta“, – teigė I.Nuzovas. Organizacija rugsėjo 17-ąją skelbia virtualų „pasaulinį protestą“, kviesdami socialiniuose tinkluose dalytis žinia su grotažyme #FreeViasna“, internetiniuose tinklalapiuose įsidėti specialiai parengtas reklamines juostas, naudoti plakatus ir skrajutes su įkalintųjų veidais, vykdyti įvairias protesto akcijas ir apie jas pranešti „Viasna“, taip siekiant „parodyti pasauliui ir Baltarusijos valdžiai, kad mes esame kartu su „Viasna“.

Daugiau 15min. [2021-09-11 15:46]
Daugiau naujienų