10 dažniausiai pasitaikančių ginekologinių ligų: priežastys, simptomai ir gydymas

1. Policistinis kiaušidžių sindromas. Moteriai, sergančiai šia liga, mėnesinės gali būti užsitęsusios arba retos. Taip pat organizme gali būti padidėjęs androgeno, vyriško hormono, kiekis. Esant tokiai būklei, kiaušidėse gali pasirodyti keli folikulai, kurie gali trukdyti išlaisvinti kiaušinį.

2. Vaginitas (makšties uždegimas). Bet kuri vaisingo amžiaus moteris gali turėti uždegimą makštyje.

3. Šlapimo takų infekcija. Tai yra viena iš labiausiai paplitusių ginekologinių problemų, su kuriomis susiduria visų amžiaus grupių moterys. Dažniausiai šlapimo takų infekcija atsiranda, kai makštyje ar išangėje esančios bakterijos pakyla iki šlaplės ir šlapimo pūslės, o kai kuriais atvejais net ir į inkstus.

4. Dismenorėja arba skausmingi periodai. Jei moteris patiria didelį skausmą menstruacijų ciklo metu, tai vadinama dismenorėja arba skausmingomis mėnesinėmis. Ši būklė dar skirstoma į dvi pirminės ir antrinės dismenorėjos kategorijas.

5. Miomos. Miomos yra raumenų navikai, galintys susidaryti moters gimdoje. Šie navikai retai būna vėžiniai. Jų atsiradimo vieta, dydis ir forma būna skirtingi.

6. Endometriozė. Ši būklė atsiranda, kai gimdos gleivinė, kuri iškloja gimdą, pradeda augti ir vešėti gimdoje ar už jos ribų.

7. Dubens uždegiminė liga. Dubens uždegimas gali išplisti nuo viršutinių moters lytinių takų iki kiaušintakių, gimdos, dubens papilvės.

8. Lytinių organų pūslelinė. Genitalijų pūslelinė yra dažniausiai lytiniu keliu plintanti liga, kuriai būdingos opos ir pūslės.

9. Dispareunija arba skausmingas lytinis aktas. Ši būklė gali paveikti moteris dėl struktūrinių organizmo problemų arba gali atsirasti dėl psichologinių priežasčių.

10. Kiaušidžių cistos. Kiaušidžių cistos yra labai paplitusios ir gali paveikti bet kurios amžiaus grupės moteris.

Kokie šių negalavimų simptomai ir kaip gydytis rasite TV3. [2021-09-11 22:00]
Daugiau naujienų