Sociologė: prezidento santykis su Bažnyčia yra beprecedentis

„Mano patarėjai buvo susitikę tiek su Laisvės partijos atstovais, tiek ir su Bažnyčios atstovais, norėdami išgirsti nuomones, norėdami išgirsti realią situaciją, pajausti realią temperatūrą. Aš visada pasisakiau už tai, kad teisinio bendro gyvenimo sureguliavimo aspektas lieka svarbus ir mes turime šiuo klausimu toliau dirbti, bet turime tai daryti laikydamiesi Konstitucijos. Šie susitikimai nebuvo baigtiniai, juos tęsime ir gali būti, kad tai bus gera prielaida sugrįžti prie šio klausimo jau vėlesniame etape ir rasti bendrą sutarimą, kurio šiandien visuomenėje nėra“, – komentavo prezidentas.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorė, socialinių mokslų daktarė Milda Ališauskienė LRT.lt sako, kad, nors pagal Konstituciją religijos ir valstybės santykiuose taikomas religinio pliuralizmo principas, po sutarčių su Šventuoju Sostu pastaruosius du dešimtmečius matomos akivaizdžios vienos religinės bendruomenės favoritizavimo tendencijos.

„Sakyčiau, precedento neturinčiu galima įvardinti dabartinį prezidento santykį su Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferencija, įvykusį suartėjimą, nuolatinį Katalikų Bažnyčios pabrėžimą“.

M. Ališauskienė priduria, kad Konstitucija kalba ne apie vieną Bažnyčią, o apie tradicines religijas ir religinio pliuralizmo principą. Tačiau paprastai dialogas mezgamas būtent su Katalikų Bažnyčia, o ne kitomis religinėmis bendruomenėmis.

Daugiau LRT. [2021-09-13 12:15]
Daugiau naujienų