Laima Vaigė. Šeimistai kviečia į karą prieš LGBTQ. Tegu?

Esmė labai paprasta. Tai nacionalistinis judėjimas, siekiantis padaryti lyčių nelygybę „great again“. Ne, tai nėra tik apie Partnerystės įstatymą ar Konvencijos dėl smurto prieš moteris sustabdymą. Sunkiai artikuliuotai, bet Šeimos sąjūdis parodo, kad bijo „genderinės“ ideologijos, kurią paprastai galima pavadinti tiesiog lyčių lygybe.

Tai sieja jų kovą prieš LGBTQ teises, abortus, Europos Tarybos Konvenciją dėl smurto prieš moteris, Dž. Sorošą, E. Dobrovolską. Lyčių lygybė reiškia suvokimą, kad jei moterys ir vyrai išties yra lygūs ir lygiaverčiai, tad jie gali visose srityse būti pakeičiami kitos lyties asmeniu. Tiek darbe, tiek šeimoje.

Ir net nesvarbu, kad LGBTQ šeimose vaikai užauga lygiai tokie pat sveiki kaip heteroseksualių tėvų šeimose, kaip rodo tyrimai Europoje ir JAV. Nesvarbu, ar LGBTQ tampama dėl geno, didžiausios meilės gyvenime, stogą nunešančios seksualinės traukos ar net politinių įsitikinimų. Tai niekieno reikalas. Žmogaus teisės ginamos ne dėl to, kad reikalavimas pagrįstas genais ar biologija, ar žmogus įrodė, kad yra geras, o tiesiog dėl to, kad žmogus yra.

Dėl to susitarta prieš daugiau nei 70 m. priimtoje Europos Konvencijoje.

Manau, negalime leisti nacionalistinėms ambicijoms sutrypti demokratiją ir aukoti pažeidžiamos asmenų grupės „garui nuleisti“, daugumos tariamam saugumui. Laikas kalbėtis ne tik apie susirinkimų laisvę ir jos galimą piktnaudžiavimą, bet ir apie tai, apie ką ir kviečia kalbėti mitinguotojai. Apie lyčių lygybę ir LGBTQ teises iš esmės.

Daugiau LRT. [2021-09-14 15:46]
Daugiau naujienų