Europos Parlamentas: vaivorykštės šeimų diskriminacija turi baigtis. Dauguma Lietuvos parlamentarų tam nepritaria

Europos Parlamento narių priimtoje rezoliucijoje dėl LGBTIQ asmenų teisių Europos Sąjungoje (387 balsai už, 161 prieš, 123 susilaikė) pažymima, kad ES valstybės privalo gerbti pagrindines LGBTIQ asmenų teises ir sudaryti sąlygas nekliudomai jomis naudotis. Tos pačios lyties asmenų santuoka ar partnerystė, sudaryta vienoje iš ES valstybių, turėtų būti vieningai pripažinta kitose ES valstybėse, o tos pačios lyties porų sutuoktiniai ar partneriai privalo turėti tas pačias teises, kaip ir skirtingų lyčių sutuoktiniai, teigia europarlamentarai.

Parlamentas pabrėžė, kad privalo būti užtikrinta visapusiška pagarba teisei į privatų ir šeimos gyvenimą nediskriminuojant ir užtikrinant laisvą visų šeimų judėjimą, įskaitant priemones, kuriomis siekiama palengvinti translyčių tėvų teisėtos lyties pripažinimą.

Europos Parlamentas taip pat ragina ES valstybes pripažinti kitoje valstybėje išduotame gimimo liudijime nurodytus suaugusiuosius teisėtais vaiko tėvais, neatsižvelgiant į suaugusių asmenų teisinę lytį ar šeiminę padėtį. Europarlamentarai pabrėžia, kad svarbu pripažinti gimimo liudijimus visose ES valstybėse, neatsižvelgiant į tėvų lytį, nes taip būtų užtikrinta, kad į kitą ES valstybę persikeliantys vaikai neliktų be pilietybės.

Rezoliucijai nepritarė didžioji dauguma Lietuvos deleguotų Europos Parlamento narių. Už rezoliucijos tekstą balsavo Aušra Maldeikienė, Petras Auštrevičius, Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas. Rezoliucijos nepalaikė Valdemar Tomaševski ir Viktor Uspaskich. Europos Parlamento nariai - Bronis Ropė, Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Liudas Mažylis susilaikė.

Rezoliucijos tekstą galim rasti ČIA. [2021-09-14 19:36]
Daugiau naujienų