„Kaunas Pride“ siekiai ir ar G. Nausėda yra homofobas?

– Jūs, Rokai, kalbate apie santuoką. Partnerystės įstatymo kontekste šio žodžio vengiama. Tomas Vytautas Raskevičius taip pat nekalba apie santuoką, įsivaikinimą. Ar jūs iš tiesų sieksite maksimumo ir eisite iki galo, ar ką gausite, tas bus gerai?

– Mes nesame politikai, mes esame aktyvistai. „Kaunas Pride“ nėra su Laivės partija ar kitomis partijomis susijęs renginys, viską darome kaip individualūs žmonės. Dėl to nebuvo leidžiama atsinešti politinės atributikos į renginį, nebuvo leista politikams kalbėti. Renginio metu buvo kviečiami pasisakyti tik žmonės, priklausantys šiai bendruomenei.

– Jūs matote kiek Lietuvoje sulaukiama pasipriešinimo? Partnerystė jau sunkiai stumiasi net kai nėra žodžių „santuoka“, „įvaikinimas“. Jūs ambasadose randate pritarimą, o Lietuvoje?

– Kaune randame pritarimą. Aš nesutinku, kad mes priešiname visuomenę, aš manau, kad „Kaunas Pride“ kaip tik vienija Kauno visuomenę. Iš tikrųjų, eitynių dieną buvo jaučiamas didelis solidarumas iš visų Kauno bendruomenių, kurios susirinko palaikyti žmogaus teisių. Žmonių, susirinkusių palaikyti mus, buvo žymiai daugiau, ir manau, kad dėmesį reikėtų kreipti į tai. Kalbant apie patį prezidentą, apie tai, ką jis pasakė, mano požiūriu, neatitinka realybės. Šiuo metu jau vaikai gyvena LGBTQ+ porose ir esmė yra, kad teisiškai vaikas priklauso tik vienam iš tėvų, nes antras tėvas arba antra mama negali įsivaikinti savo vaiko. Lygiai taip pat vaiką galima įsivaikinti vienišam žmogui, nes tokie yra Lietuvos įstatymai. Manau, kad tokioms poroms reikia užtikrinti teisę būti teisiškai saugioms.

– Ar Gitanas Nausėda yra homofobas, ar ne?

– Aš labai palaikyčiau tą protestuotoją Čikagos bažnyčioje ir sakyčiau, kad ji buvo labai drąsi išėjusi ir visai Lietuvai tai pasakiusi.

Daugiau Alfa. [2021-10-10 09:11]
Daugiau naujienų