Romas Zabarauskas: Jei esate heteroseksualus - atsiskleiskite kaip lygybės rėmėjas

1897 metais Harvio Milko žydas senelis Morisas Milkas iš tolimos Lietuvos atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. Paskui jį – visa šeima. Kaip daugelis, jie ieškojo geresnio pasaulio. Ir tą geresnį pasaulį sukūrė – jų šeima, ir Harvis Milkas.

2021 metais esu čia iš Lietuvos atsiimti LGBTQ lyderio apdovanojimo. Esu sujaudintas, kaip šiltai mane priėmėte. Tai nuostabu.

Tad kokią žinutę turėčiau grįžęs nusiųsti savo bendrapiliečiams lietuviams?
Kokią žinutę nusiųsiu savo šaliai, šiuo metu skaldomai taip vadinamos diskusijos apie santuokos lygybę. Lyg žmogaus orumas būtų diskutuotinas. Kokią žinutę nusiųsiu Lietuvai?

Harvis sakė: „Atsiskleiskite tėvams. /.../ Atsiskleiskite artimiesiems. /.../ Atsiskleiskite draugams, jei tikrai jie jūsų draugai. Atsiskleiskite kaimynams ir savo kolegoms. Žmonėms, kurie dirba ten, kur jūs valgote ir apsipirkinėjate. /.../ Vieną kartą ir visiems laikams, sugriaukite mitus, sunaikinkite melus ir iškraipymus. Dėl savęs. Dėl jų.“

Šiandienos Lietuva privalo išgirsti šiuos žodžius. Šiuos žodžius, kuriuos papildysiu:
Jei esate heteroseksualus, jei esate cislytis, atsiskleiskite kaip lygybės rėmėjas visiems. Padarykite viską, ką galite, kad padėtumėte mūsų kovai. Padarykite viską, ką galite, kad užtikrintumėte: teisingumas laimės.
Ačiū." - sakė režisierius.


[2021-10-11 15:07]
Daugiau naujienų