Lewis Hamilton Kataro lenktynėse išreikš palaikymą LGBTQ+ bendruomenei

Kataras šiandien surengs pirmąjį Grand Prix. Tokį sprendimą dar rugsėjo mėnesį kritikavo „Amnesty International“, kartu pakvietusi sportininkus garsiai kalbėti apie žmogaus teisių padėtį Katare.

Prieš lenktynes Lewis Hamilton sakė: „Mes žinome, kad šioje šalyje, į kurią vykstame, yra problemų. Žinoma, [Kataras] laikomas vienu blogiausių vietų šioje pasaulio dalyje. Kadangi sportas keliauja į šias vietas, mano nuomone, mūsų pareiga yra didinti informuotumą apie šias problemas. Ši vieta reikalauja žiniasklaidos dėmesio, kad būtų apie šiuos dalykus kalbama. Lygios teisės yra rimta problema“.Homoseksualumas Katare yra neteisėtas. Už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų arba nuplakimas. Katare taip pat veikia šariato teismai, kuriuose techniškai įmanoma, kad musulmonams vyrams gali būti skirta mirties bausmė už tos pačios lyties santykius. Tačiau, anot ILGA, nėra įrodymų, kad nors vienas vyras būtų nubaustas mirtimi.

Prieš LGBTQ+ nukreipti įstatymai yra tik dalis siaubingos situacijos žmogaus teisių srityje. Čia moterys traktuojamos kaip antrarūšės.

Daugiau PinkNews. [2021-11-21 10:00]
Daugiau naujienų