Perversmas: pirmoji gėjų pora gavo Velso bažnyčios palaiminimą

Teologiniu požiūriu palaiminimas reiškia Dievo pritarimą. Tai žymi reikšmingą poslinkį nuo istorinio bažnyčios mokymo, kad homoseksualūs santykiai yra nuodėmingi. Ilgą laiką evangelikų bendrija priešinosi tokiam žingsniui, teigdama, kad jis neatitiko „krikščioniškos santuokos tarp vieno vyro ir vienos moters standarto“.

Tėvas Lee sakė, kad pamaldos St Collen bažnyčioje Denbigšyre buvo „nepaprastai ypatingos“. „Mūsų civilinė partnerystė įvyko 2008 m. mūsų vietinėje metrikacijos įstaigoje Londone. Nors mums tai buvo svarbus žingsnis, tuomet tikrai nebuvo progos švęsti“, – sakė jis. - „Ceremonija buvo trumpa, nebuvo leidžiamas joks religinis turinys. Tai nebuvo iškilminga ir šventa akimirka. Taigi šis [palaiminimas] yra tikrai didelis žingsnis. Tai galimybė švęsti savo meilę ir sąjungą Dievo akivaizdoje. Tai jaudina – laikas džiaugtis“.

Jis pridūrė: „Mes abu turime gilų tikėjimą ir meilę Dievui, o bažnyčia visada vaidino svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Labai džiaugiamės žengę šį kitą žingsnį mūsų kelionėje kartu“.

Dalyvaujant chorui, varpininkams, šeimai ir draugams, tėvas Lee sakė, kad ceremonija „atrodė ir kvepia“ kaip tradicinės vestuvės.

„Mums tai buvo labai jaudinančios ir prasmingos apeigos“, – pridūrė tėvas Lee. Tačiau jis pripažino, kad jam kyla prieštaringų emocijų, nes tos pačios lyties asmenų santuokos dievo namuose Velse vis dar nėra leidžiamos.

Velso bažnyčios valdymo organas rugsėjį nubalsavo už tai, kad tos pačios lyties poroms būtų galima palaiminti civilinę partnerystę arba santuoką bažnyčioje, bet ne organizuoti pačias vestuves.

„Jaučiu, kad esame dar tik pusiaukelėje. Norėčiau, kad Velso bažnyčia dabar judėtų į priekį ir leistų tos pačios lyties asmenų santuokas bažnyčioje“, - sakė tėvas Lee.

Velso bažnyčia tikrai galėtų sekti kitų bažnyčių pavyzdžiu. Škotijos episkopalinė bažnyčia 2017 metais tapo pirmąja anglikonų bažnyčia Jungtinėje Karalystėje, leidusia tos pačios lyties asmenų santuokas. Kitos Jungtinės Karalystės krikščionių konfesijos, leidžiančios tos pačios lyties asmenų santuokas, yra: Kvekeriai Didžiojoje Britanijoje, Unitarinių ir Laisvųjų krikščionių bažnyčių Generalinė Asamblėja ir Jungtinė reformatų bažnyčia.

Daugiau BBC. [2021-11-21 16:46]
Daugiau naujienų