Futbolininkui gėjui Josh Cavallo adresuotus grasinimus mirtimi tirs policija

Jo komandos draugai buvo sukrėsti ir kreipėsi į policiją po gruodžio 8 d. vykusių rungtynių, kurias jie žaidė su Melbourne Victory. Jų metu J. Cavallo buvo įžeidinėjimas homofobiškais šūkiais. Tačiau tai nebuvo pabaiga - pranešama, kad Pietų Australijos policijos buvo paprašyta ištirti socialinėje žiniasklaidoje paskelbtus grasinimus jį nužudyti.

Incidentą rungtynių metu tiria ir Australijos profesionalų lyga, kuri siekia nustatyti konkrečius asmenis šaukusius homofobiškus šūkius rungtynių metu. Lyga pažadėjo uždrausti nusikaltėliams lankytis būsimose rungtynėse, kai tik jie bus nustatyti.

„Adelaide United“ generalinis direktoriui tuomet sakė: „Nenoriu, kad mano jauni vaikinai dalyvautų rungtynėse, kuriose iš tribūnų svaidomi įžeidimai. Nemanau, kad kokia nors šeima tai turėtų daryti“.

Anksčiau J. Cavallo kritikavo internetines platformas, kad jos nesugeba efektyviai kovoti su piktnaudžiavimu internete. Jis rašė: „Liūdna realybė, kad jūsų platformos nededa pakankamai pastangų, kad sustabdytų šiuos pranešimus. Nenoriu, kad joks vaikas ar suaugęs gautų neapykantos ir įžeidimų kupinas žinutes, kurias gavau aš“.

J. Cavallo taip pat išreiškė dėkingumą už jo komandos gerbėjų palaikymą: „Ačiū už visas teigiamas žinutes, meilę ir palaikymą, matau, kad tai gerokai nusveria negatyvą“.

„Adelaidės „United“ taip pat planuoja vasario mėnesį surengti „Pride“ žaidimą, kad paskatintų įtrauktį profesionalų futbole.

Nors futbole daroma pažanga siekiant didesnio LGBT+ pripažinimo, dar reikia nueiti ilgą kelią. 2016 m. Stonewall Scotland atlikta apklausa parodė, kad 82 procentai respondentų yra buvę homofobinio ar transfobinio smurto liudininkais futbolo renginyje.

Daugiau PinkNews. [2022-01-11 08:36]
Daugiau naujienų